Untitled Document

Slik kan du hjelpe Statoil ut av tjæresanden

Som aksjonærer i Statoil har WWF og Greenpeace levert et forslag om at Statoil må trekke seg ut av tjæresand til Statoils generalforsamling 15. mai. Staten eier 67 prosent av Statoil. Som norsk statsborger er du derfor medeier i tjæresandprosjektet i Canada. Du har et valg: Bruk din stemme og be Statoil om å trekke seg ut av verdens skitneste oljeproduksjon.
Se vårt forslag til Statoils generalforsamling og bruk din stemmerett.

Dette kan du gjøre:
  • Bli med i Facebookgruppen Vi eier Statoil – og vil ha Norge ut av tjæresanden! og legg press på regjeringen.
  • Møt opp når Vi eier Statoil! -turneen er i nærheten av deg! Oslo 2. mai, Bergen 4. mai, Trondheim 5. mai, Tromsø 8. mai, Karasjok og Kautokeino 10 mai, og Stavanger 14-15. mai.
  • Kjøp en aksje i Statoil! Det er lettere enn du tror. En aksje koster mellom 140 og 180 kroner. Som aksjeeier har du reell påvirkingskraft.
  • Bruk din stemmerett som aksjeeier i Statoil til å støtte Greenpeace og WWFs forslag på Statoils generalforsamling 15. mai. Selskapets aksjeeiere kan for første gang i år avgi elektronisk forhåndsstemme på de saker som skal behandles av generalforsamlingen. Fristen for å avgi forhåndsstemme er 11. mai 2012 kl. 12.00. Vi er tilstede, så skriv inn Ragnhild Waagaard, eller last ned fullmaktskjema hos Greenpeace før 11. mai, så skal vi ta med din stemme til Stavanger.
  • Møt opp på Statoils generalforsamling 15. mai i Stavanger og bruk din stemme på forslaget fra WWF og Greenpeace om at Statoil må trekke seg ut av tjæresanden i Alberta.
  • Snakk med venner om tjæresand, skriv i avisen, stem på politikere som har klima på dagsorden!
 / ©: WWF-Norge / Greenpeace
Vi eier Statoil er et samarbeidsprosjekt mellom WWF-Norge og Greenpeace
© WWF-Norge / Greenpeace

Greenpeace og WWFs forslag til Statoils generalforsamling